Реал Мадрид и Милан записаха победи в Шампионската лига

OFFNews 13 април 2023 в 00:12 1291 0

Реал Мадрид

Снимка Getty Images

Футболистите на Реал могат да съжаляват, че не постигнаха още по-резултатен успех

Реал (Мадрид) взе преднина от 2:0 над Челси в първи четвъртфинален мач в Шампионската лига, след като в последния половин час гостите от Лондон играха 10 на терена заради червения картон на Бен Чилуел.

Втората среща е след шест дни в Лондон.

Карим Бензема откри резултата в 21-ата минута, а в 74-ата минута резервата Марко Асенсио направи 2:0 с третото си попадение в Шампионската лига.

Домакините могат да съжаляват, че не се поздравиха с по-убедителен успех заради численото си превъзходство за 30 минути накрая и отличната възможност на Карим Бензема в добавеното време.

В друг мач от 1/4-финалите Милан спечели първото действие на изцяло италианския сблъсък, след като се наложи над лидера в Серия А Наполи с 1:0. Единствения гол вкара Исмаел Бенасер пет минути преди последния съдийски сигнал на първата част.

В другите да четвъртфинала, играни във вторник, Бенфика загуби у дома с 0:2 от Интер, а Манчестър Сити като домакин разгроми Бейерн Мюнхен с 3:0.