Новото американско чудо би Болт на полуфинала

OFFNews 05 август 2017 в 21:54 3231 0

Короната на Юсейн Борт в последния му шампионат беше сериозно застрашена. Голямата звезда на леката атлетика се класира на финала ва световното в Лондон  на коронната си дисциплина - 100 метра спринт. Но!

Ямаецът даде второ най-добро време в сериите преди финала - на 9.98 секунди. Той бе изпреварен от американеца Крисчън Коулмън, който завърши с време 9.97 секунди. И двамата бягаха в третия полуфинал в пряк двубой. 21-годишният американец обаче е в страхотна форма!

Болт все пак след под 10 секунди, което не му се отдаде в сериите. Легендата обвини снощи блокчета за най-лошите, които е виждал. В сериите шампионът наистина стартира като баба.

Друг голям фаворит за златото - Йохан Блейк, спря хронометрите на 10.04 и спечели втория полуфинал. Зад него остана британецът Рийс Прескъд с време 10.05. В първия полуфинал двете най-добри постижения бяха на Акани Симбине от Южна Африка с 10.05 и на друг голям фаворит - Джъстин Гатлин от САЩ с 10.09 секунди.

Финалът на най-престижната дисциплина в леката атлетика е по-късно тази вечер от 23:45 часа.