Нефтохимик излезе от кризата с 4:0 срещу Ботев

С красиви голове бургазлиии взеха спасителна глътка въздух в елита

OFFNEWS 09 декември 2016 в 20:01 2365 0

След три поредни загуби, в които тимът на Нефтохимик дори не бе отбелязал гол, дойде и така важния успех срещу гостите от Ботев (Пловдив).

В първи двубой от 18-ия кръг на Първа професионална лига воденият от Христо Янев отбор игра силно и се наложи над водения от Николай Киров тим на „канарчетата” с категоричното 4:0. Борещият се за спасяването си в елита тим на Нефтохимик не само надигра съперника си, но и вкара четири много красиви попадения, три от които преди почивката.

Капитанът Любомир Божиков откри резултата в 13-ата минута, а в 38-ата Николай Дюлгеров направи 2:0 след удар с глава. Две минути преди края на полувремето бившият футболист на Ботев Мариян Огнянов вкара за 3:0. Последният гол във вратата на съперника отбеляза дошлият от Левски Венцислав Христов след почивката.

Благодарение победата в най-силния си мач от идването на треньора Янев Нефтохимик събра 15 точки в актива си. “Шейховете” отново остават на предпоследното, 13-то място в класирането, но поне временно скъсиха дистанцията до преките си конкуренти в борбата за оцеляване. Ботев пък, който записа най-тежкото си поражение от началото на сезона, остава на осма позиция с 21 т.