Националите стартираха със загуба квалификациите за Евро 2024

OFFNews 24 март 2023 в 21:12 2145 0

Национален отбор по футбол

Снимка Фейсбук

Стартовият състав на България

Националите по футбол стартираха квалификациите за Евро 2024 с поражение 0:1 от Черна гора в двубой от група G.

Единственото попадение в срещата в Разград, която се изигра пред пълен стадион, вкара Никола Кърстович в 70-ата минута. България изпусна уникална възможност в 90-ата минута чрез Георги Русев, който от 6-7 метра по диагонала пропусна да изравни.

Двата отбора си поделяха надмощието през цялото време и досадна грешка на Филип Кръстев стана причина за единствения гол.

В последните десетина минути селекционерът на българския отбор Младен Кръстаич пусна в игра всички възможни атакуващи футболисти, но резултатът остана непроменен.

Това е и първо поражение за България при сръбския национален селекционер в официалния му дебют начело на "лъвовете".