Националите по футзал мачкат без треньор

OFFNews 26 януари 2017 в 09:20 1801 0

България записа първата си победа в група D на първия квалификационен кръг за европейското първенство по футзал през 2018 г.

Националите ни надделяха над Малта с 6:1 /1:0/. В първия си мач нашите бяха разгромени с 1:7 от Албания, което доведе до уволняването на селекционера Иван Стоилов от поста.

България откри резултата в срещата малко преди почивката в 19.07 минута чрез Пламен Стойков. Ксавиер Салиба пък пропусна дузпа за Малта в 14-та минута на мача. Вторият гол за България вкара отново Пламен Стойков в 29.01 минута на срещата. В 33.14 минута Мартин Иванов вкара трети гол за България.

В 34.34 минута Пламен Стойков вкара третия си гол в срещата за 4:0. Секунди по-късно в 34.54 Даниел Несторов вкара пети гол за домакините на турнира. Почетното попадение за Малта реализира Джанкарло Самут в 36.54. Крайното 6:1 оформи Пламен Стойков в 39.02 минута на мача.

В първата среща от програмата Албания победи Англия с 5:1 /2:0/. След първите четири срещи от групата начело е Албания с 6 т. /12:2/, втори е отборът на Англия 3 т. /7:6/, на трето място е България също с 3 точки /7:8/, а Малта е последна без точки /2:12/.

Четвъртък е почивен ден от надпреварата. Последните срещи от групата са в петък /27 януари/. От 17.30 играят Малта и Албания, а в 20.00 България среща тима на Англия.