На 63-годишна възраст почина Борислав Михайлов

OFFNews 31 March 2026 в 11:48 12116 12
Борислав Михайлов

Снимка БГНЕС

Борислав Михайлов

Бившият капитан на националния отбор на България по футбол и бивш президент на Български футболен съюз Борислав Михайлов почина на 63-годишна възраст, съобщиха от неговото семейство.

Легендарният вратар имаше сериозни здравословни проблеми. На 24 ноември миналата година Борислав Михайлов беше приет в болница след инсулт.

Състоянието му беше критично в последните седмици, той беше в кома, като така и не успя да се възстанови, въпреки усилията на лекарите.

Бившият капитан на България беше президент на БФС между 2005 и 2024 година. Той е сред героите от САЩ'94, които под ръководството на Димитър Пенев станаха четвърти в света.

Михайлов, който има 102 мача за националния отбор, е избиран за Футболист №1 на страната през 1986 г.

На клубно ниво е играл в "Левски", "Белененсеш", "Мюлуз", "Ботев", "Рединг", "Славия" и "Цюрих". Шампион на страната през 1984, 1985 и 1988 г., носител на купата през 1982, 1984 и 1986 г. Баща му Бисер Михайлов също е легендарен вратар на "Левски", а синът му - Николай, е действащ играч, който доскоро също се състезаваше за "сините".

Носител на Орден „Стара планина“ I степен (20 юли 1994 г.) и почетен гражданин на София.

Опелото на легендарния вратар Борислав Михайлов ще бъде в събота, 4 април. Поклонението пред тленните му останки ще бъде в храм "Света София". 

Следете новините ни в :
    Най-важното
    Всички новини
    За писането на коментар е необходима регистрация.
    Моля, регистрирайте се от TУК!
    Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!

    17983

    12

    edin slep

    01.04 2026 в 02:06

    Беше добър вратар, но бе много, много лош ръководител на прогнилото БФС. Така се бе вкопчил във властта, толкова пари пропиляха, толкова таланти не можаха да блеснат.

    До къде го докарахме с Б. Михайлов и компания и сега с Гонзо и същата компания - бием соломоновите острови с 1:0. Ами така е, за нас отбори като Косово и Македония са непобедими, трябва да играем с държави, дето не ги знаем къде са на картата.

    Та толкова за наследството на Б. Михайлов, няма да го запомним с нещо хубаво след онова първенство през 94-а година.

    8842

    11

    pisnamiotmutri

    31.03 2026 в 19:45

    Добър вратар, малък човечец - че и с черно тото се занимаваше - синчето му да урежда мачове с националния.

    Нещо смислено след вратарството постигна ли? Марионетка на мутри, пияница с душа на мангал.

    3315

    10

    Kahles

    31.03 2026 в 18:43

    Както обещах, ето ги дузпите от мача с Мексико на световното в САЩ през 2014 г.

    Боже, упрости граховете на раба твой Боби Михайлов, донесъл толкова радост на сънародниците си. Царство му небесно! Почивай в мир, Боби!

    https://www.facebook.com/watch/?v=746945686078447

    3315

    9

    Kahles

    31.03 2026 в 18:17

    Почивай в мир, Боби! Ти не беше безгрешен. Както и всички ние. Не съм аз, който да ти търся сметка. Почивай в мир!

    Сега ще си налея едно питие в твоя чест и ще намеря в Ютуб дузпите от мача с Мексико. Царство ти небесно, Боби!

    2878

    8

    Johnny B Goode

    31.03 2026 в 14:49

    От мен - нищо.

    1600

    7

    Final Gravity

    31.03 2026 в 14:36

    Прекрасни спомени от "Българското лято" на 1994та - дано с това го запомни Историята.

    Ролята му в БФС беше почти еквивалентно лоша...

    Бог да го прости!

    16744

    6

    borisboris

    31.03 2026 в 14:00

    Един от хората, съсипали БГ футбола.

    3935

    5

    Constanza

    31.03 2026 в 13:02

    Лека му пръст, много радост ни донесе през 1994 г.

    17430

    4

    Батко

    31.03 2026 в 12:25

    Не беше лош вратар, обаче не трябваше да се занимава с управлението на футбола. И пиянството го довърши. Да му е лека пръстта.

    3168

    3

    user4eto

    31.03 2026 в 12:15

    Алкохола не прощава. Бог да го прости!
     
    X

    С раздаване на пари раждаемост не се подобрява