Милан и Лацио зарадваха Ювентус

OFFNews 14 февруари 2017 в 00:19 1606 0

Лацио и Милан завършиха 1:1 в дербито на 24-ия кръг на Серия А и с равенството си зарадваха лидера Ювентус, чийто аванс на върха не беше застрашен.

“Росонерите” имаха огромен шанс в този мач, в който почти през цялото време се защитаваха, но въпреки това успяха да се доберат поне до точка.

Лукас Билия даде преднина на “орлите” в 45-ата минута от дузпа, но Сусо възстанови равенството в 85-ата минута. Огромен принос за това реми има и вратарят на гостите Джанлуиджи Донарума, който направи куп спасявания и обезкуражи нападателите на домакините.

"Яд ме е. В пореден мач губим точки", заяви треньорът на домакините Симоне Индзаги. Колегата му Винченцо Монтела пък похвали характера на играчите си, които в миналия кръг стигнаха до победа с 9 души на терена.

В класирането Лацио остана шести с 44 точки, докато Милан има 41 е върви седми. Ювентус е на върха с 60, а най-близкият му преследвач е Рома с 53.