Ман Юнайтед докосва топ 4 след бой над Съндърланд

OFFNews 09 април 2017 в 17:25 2023 0

Манчестър Юнайтед спечели гостуването си на Съндърланд с 3:0 в мач от 32-ия кръг на английската Висша лига, игран на "Стейдиъм ъф Лайт".

Домакините играха цяло полувреме с човек по-малко след изгонването на Себастиан Ларсон за грубо нарушение срещу Андер Ерера.

Златан Ибрахимович реализира в 30-ата минута, след като с едно движение се освободи от двама съперникови футболисти, обърна се с лице към вратата и с перфектен изстрел реализира за 1:0.

По-малко от минута след началото на второто полувреме гостите стигнаха до втори гол. Мхитарян получи отляво на наказателното поле, отправи удар и не остави шанс на вратаря Джордан Пикфорд. В края на мача Маркъс Рашфорд оформи класическия резултат.

След тази победа Юнайтед се намира на 5-о място с актив от 57 точки, на 4 точки разлика и мач по-малко от 4-ия Манчестър Сити.