OFFNews 03 юни 2023 в 23:04 1495 0

лудогорец

Снимка Официален сайт на Лудогорец

"Орлите" държат съдбата в свои ръце

Шампионът Лудогорец се приближи до титлата, след като се възползва от грешна стъпка на ЦСКА. "Орлите" победиха Левски с 3:2 у дома в предпоследния кръг, докато ЦСКА изненадващо завърши на "Българска армия" 1:1 с гостуващия ФК ЦСКА 1948.

Така кръг преди края Лудогорец събра 82 точки, докато ЦСКА има 81. В последния кръг Лудогорец играе с Черно море, а на ЦСКА предстои дерби с Левски.

Двубоят в Разград беше доста интересен. Кирил Десподов изведе "орлите" напред в резултата от дузпа, но Левски направи обрат чрез попадения на Илиян Стефанов и Филип Кръстев. Домакините от Разград намериха сили за два гола чрез резервата Якуб Пьотровски и тарана си Игор Тиаго. Не по-малко интересно беше в столицата.

Срещата на стадион "Българска армия" изненадващо започна с натиск на гостите, които през първите минути държаха топката в половината на съперника си. Това обаче не доведе до опасни положения пред вратата на Густаво Бусато и играта бе сравнително спокойна.

Към средата на първото полувреме "червените" започнаха да играят с топката по-трайно и домакините бяха тези, които взеха инициативата. Техният натиск обаче също не вещаеше нещо особено опасно пред мрежата на Генадий Ганев, но футболистите в червено все пак стигнаха до гол.

Той падна в 40-ата минута, а негов автор стана Енес Махмутович. Защитникът първи стигна до една избита след тъч топка и с удар от около 25 метра по земя изненада Ганев за 1:0. За футболиста от Люксембург това бе първи гол с екипа на ЦСКА.

Гостите от ФК ЦСКА 1948 обаче отговориха мигновено на предизвикателството. В 45-ата минута един от най-активните в техните редици Педриньо пое топката край тъчлинията, навлезе навътре в полето и с далечен удар прекара топката през пръстите на Бусато за 1:1. През второто полувреме нямаше нови голове. Най-спорният момент в мача дойде в осмата минута на добавеното време.

Тогава при едно разбъркване в наказателното поле Ангел Грънчов игра с ръка в собственото си наказателно поле и след дълго преразглеждане със системата ВАР главният съдия Радослав Гидженов отсъди дузпа. Зад топката застана Турицов, който обаче стреля покрай вратата в последното действие в мача.