Лудогорец спечели Суперкупата на България за четвърти път, след като на финала победи Локомотив Пловдив с 2:0.
Двата тима изиграха много отворен мач, в който имаше отменени голове, греда, няколко отлични положения и чудесни намеси на Пламен Илиев. Тигъра на три пъти спря играчи на "смърфовете", останали очи в очи срещу него.
Футоблистите на треньора Стойчо Стоев поведоха в резултата с ранен гол, който бе дело на Мавис Чибота (4'). До края на първото полувреме "смърфовете" пропуснаха няколко добри възможности да изравнят.
През втората част разградчани пропуснаха да удвоят преднината си, след като Марселиньо нацели гредата, а пловдивчани отново пропиляха хубави шансове за гол. В добавеното време на срещата Джоди Лукоки (90+3') оформи крайния резултат.
Taка Суперкупата отива Разград за четвърти път (2012, 2014, 2018 и 2019). Лудогорец се изравни по този показател с отбора на ЦСКА (1989, 2006, 2008 и 2011), който също има толкова отличия.
Локомотив Пловдив продължава да има една Суперкупа, която бе спечелена през шампионската 2004 година.
Следете новините ни в :

















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец