Левски продължава гонитбата с Лудогорец

Димитър Андреев 20 ноември 2016 в 19:58 3691 1

Отборът на Левски постигна победа с 3:1 при гостуването на Монтана в Ловеч в двубой от 14-ия кръг на Първа лига и продължава без загуба през сезона.

Сините вървят втори с 34 точки, докато шампионите от Разград имат 37. На третото място са два отбора - ЦСКА и Черно море с по 24. Левски категорично беше по-добрия тим на терена и заслужено стигнаха до успеха. Преди почивката двата тима си размениха по един гол.

За гостите откри Божидар Краев в 31-ата минута, а Костадин Дяков изравни 10 минути по-късно. Вторият гол за столичани беше много красив, като негов автор бе бранителят Димитър Пиргов в средата на втората част.

В самия край на срещата пък Илиан Мицански отбеляза първия си гол със синята фланелка в официален мач и така оформи крайния резултат.

С успеха Левски запази дистанцията от три точки с лидера Лудогорец. Сините вървят втори с 34 точки, докато шампионите от Разград имат 37. На третото място са два отбора - ЦСКА и Черно море с по 24.