Левски допусна обрат срещу Черно море на "Герена", треньорът подаде оставка

OFFNews 24 октомври 2020 в 22:28 2755 0

Отборът на Левски загуби с 1:2 от Черно море на "Герена", след като допусна обрат срещу "моряците", които играха с човек по-малко през цялото второ полувреме.

Така "сините" записаха първа загуба от съперника в София за първенство от 62 години след 54 поредни мача.

"Сините" продължиха пропадането си през този сезон, след като в последните си четири мача в елита взеха само 1 точка и с 11 точки заемат десетото място в подреждането.

Левски игра добре преди почивката, като поведе в 20-ата минута чрез Мартин Райнов.

В последните секунди на първата част Илиан Илиев младши беше изгонен за втори жълт картон. След паузата варненци изравниха чрез Курьор, който отблизо прониза вратата на Николай Михайлов.

Това се се случи в 55-ата минута, а четвърт час по-късно варненци стигнаха до пълен обрат, а автор на гола стана прокуденият от "Герена" халф Васил Панайотов.

С успеха Черно море събра 14 точки и върви на пето място в класирането. Левски е десети с 11. Треньорът на Левски Георги Тодоров подаде оставка след мача.

"Феновете ще получат оставка. Знам през какво съм минал през тези четири месеца и какво съм направил. Вече ми омръзна. Грешките на играчите са основната причина", коментира Тодоров.