Коста Рика се класира на световното

OFFNews 08 октомври 2017 в 09:30 1870 0

Коста Рика стана 13-ият сигурен участник на световното първенство по футбол в Русия догодина.

Това стана факт, след като костариканците завършиха 1:1 с Хондурас у дома в изключително драматичен мач в зона Конкакаф.

Гостите водеха до 95-ата минута, когато Кендал Уостон спаси тима си от загуба, а спечелената точка се оказа достатъчна за водения от Оскар Рамирес тим да си гарантира участието на Мондиал 2018.

Коста Рика ще участва на световно за пети път в историята си. Другият сигурен участник за Мондиал 2018 от зона Конкакаф е Мексико. Три тима имат шанс да спечелят последната директна квота. Това са отборите на САЩ, Панама и Хондурас. Четвъртият в крайното класиране играе бараж.

Останалите сигурни участници са отборите на Русия като домакин, Белгия, Бразилия, Мексико, Иран, Япония, Южна Корея, Саудитска Арабия, Нигерия, Испания, Германия и Англия.