Контузията на Неймар не е тежка (видео)

OFFNews 21 ноември 2018 в 13:21 1286 0

Суперзвездата на бразилския национален отбор и Пари Сен Жермен Неймар няма да отсъства дълго от терените.

Снощи нападателят напусна терена по време на контролата с Камерун (1:0) след само осем минути игра на стадиона на МК Донс в Англия.

Бразилският техничар пробва фалцов удар, но получи разтежение в областта на слабините и бе заменен от Ричарлисон, който впоследствие донесе победата на "кариоките" с гол в 45-ата минута на срещата.

"Определено не е тежко контузен. Повече ще знам след по-обстоен преглед", коментира медикът пред местна телевизия.

По този начин Неймар ще може да излезе за ПСЖ в дербито с Ливърпул в Шампионската лига на 28 ноември.

Лошата новина за парижани обаче е контузията на Килиан Мбапе по време на двубоя на Франция. "Петлите" също се наложиха с минималното 1:0 над Уругвай.

В 30-ата минута бързоногият нападател бе изведен сам срещу вратаря на "Ла Селесте" Мартин Кампаня и опита да го финтира.

Стражът изби топката с крак, след което препъна Мбапе, който падна лошо на рамото си. Звездата на "петлите" опита да продължи мача, но в крайна сметка се наложи да напусна терена преждевременно.