Италия разгроми Турция на старта на Евро 2020

OFFNews 11 юни 2021 в 23:56 2110 0

Отборът на Италия победи с 3:0 Турция в мача на откриването на XVI Европейско първенство по футбол. На стадион "Олимпико" в Рим пред 16 000 зрители италианците стигнаха до успеха в двубоя от група А с голове след почивката.

Първото попадение на Евро 2020 се оказа автогол, след като в 53-тата минута турският защитник Мерих Демирал прати топката в собствената си врата, а в 66-ата минута Чиро Имобиле с удар от близка дистанция покачи на 2:0.

Крайното 3:0 оформи Лоренцо Инсиние в 79-ата минута, а за Италия това бе най-убедителната победа на европейски първенства цялата им история.

Утре, събота, предстоят нови три мача от европейското. От 16,00 часа е вторият мач от група А между Уелс и Швейцария. От 19,00 и 22,00 часа са съответно срещите Дания - Финландия и Белгия - Русия от група В.