Италия достигна до финала на Евро 2020

OFFNews 07 юли 2021 в 01:04 3432 0

Снимка Getty Images

Италия се класира за финала на Евро 2020. В Лондон четирикратните световни шампиони победиха изключително драматично с 4:2 след дузпи Испания. В редовното време и продълженията двата отбора завършиха наравно 1:1.

През първата част играта беше много интензивна, но до голове не се стигна. След точно един час игра Италия поведе. "Адзурите" организираха атака, тръгнала от стража Донарума. Топката достига до Федерико Киеза пред наказателното поле и той с плътен удар се разписа във вратата на Испания.

Включването на Алваро Мората даде желания за Испания резултат и "ла фурия" достигна до равенството в 80-ата минута. Нападателят на Ювентус направи двойно подаване с Олмо, който го изведе сам срещу Донарума и Мората лесно се разписа за 1:1.

Резултатът остана непроменен до края на редовното време и продълженията.

Дани Олмо и Алваро Мората не бяха точни при последвалите дузпи, докато Жоржиньо изпрати Италия на финал, фиксирайки крайното 4:2 при 11-метровите удари.

Италианците взеха реванш срещу Испания за загубения двубой за титлата на Евро 2012.

Във финала на 11 юли "адзурите" ще се изправят срещу Англия или Дания.