Гуардиола най-сетне с повод да се усмихне

OFFNEWS 07 януари 2017 в 00:54 1818 0

Испанският мениджър на Манчестър Сити Джосеп Гуардиола най-сетне имаше повод да се усмихне истински.

"Гражданите" разгромиха с 5:0 като гост Уест Хам и се класираха на 1/16-финалите на турнира за ФА Къп.
Головете до почивката вкараха Туре Яя от дузпа в 32-ата минута, Хаавард Нордтвайт, който си заби автогол, и Давид Силва.

През второто полувреме Серхио Агуеро отбеляза своя 153-и гол с екипа на "небесносините" излезе на трето място във вечната ранглиста на клуба, а точка на спора постави Джон Стоунс в 84-ата минута.

Последните три срещи между тези съперници бяха доста равностойни, като всеки от тях записа по 1 победа, а веднъж завършиха наравно. Този път разликата в класите си пролича в пълна степен и Сити за пръв път под ръководството на Гуардиола вкара три гола още до почивката.

"Победа като гост е винаги много важна. Не ни беше лесно, но се надявам този резултат да помогне на играчите да повярват в себе си. Те трябва да осъзнаят, че са достатъчно добри и могат да победят всеки противник. Контролирахме топката добре и не дадохме шансове на съперника", коментира Гуардиола.