Гълъбинов се превърна в герой за Дженоа

OFFNews 06 януари 2018 в 19:20 6276 0

Българският национал Андрей Гълъбинов се превърна в герой за Дженоа в един от може би последните си мачове за тима.

Той донесе победата на "грифоните" с 1:0 над коравия тим на Сасуоло с точно попадение в 80-ата минута в двубой от 20-ия кръг.

Влезлият като резерва Гълъбинов беше оставен непокрит на десетина метра от вратата на Андреа Консили и намери мрежата с много хубав изстрел с глава. Това е трети гол в италианския елит за софиянеца, който пристигна на "Мараси" от Новара.

С трите точки Дженоа е на 14-о място в класирането, докато Сасуоло е 15-и. И двата тима са с по 21 точки.

В същото време и грандът Милан стартира успешно годината, като се наложиха с 1:0 над Кротоне на "Сан Сиро".

"Росонерите" доминираха от първата до последната минута, като вратарят на гостите Кордас отчая нападателите в "червено-черно". Успехът дойде с гол на капитана Леонардо Бонучи в 54-ата минута, като той беше негов първи с екипа на Милан.