Финландия победи Дания, инцидент с Ериксен шокира футболния свят

OFFNews 12 юни 2021 в 22:47 1628 0

Финландия дебютира с успех при първото си участие на голямо първенство. В среща от група В на Евро 2020 финландците победиха с 1:0 Дания в мач, който беше белязан от сериозен инцидент със звездата на “червения динамит” Кристиан Ериксен.

Двубоят започна с голямо превъзходство на датчаните и в седмата минута удар на Йонас Винд беше спасен от Лукаш Храдецки.
Осем минути след това Пиер-Емил Хойберг също беше близо до гола, но отново Храдецки се намеси решително.

В 26-ата минута Мартин Брейтуейт шутира опасно, но топката премчина на сантиметри в аут.

В 43-ата минута обаче Кристиан Ериксен колабира и падна на земята край тъчлинията, като веднага му беше оказана медицинска помощ. Двубоят беше прекъснат за повече от час и половина инцидента с халфа на Интер Милано, който беше настанен в стабилно състояние в болница в Копенхаген.

В 60-ата минута Йоел Похянпало се разписа за "суоми" с удар отблизо след асистенция на Йере Уронен.

Малко повече от четвърт час преди края на двубоя датчаните пропуснаха дузпа чрез Пиер-Емил Хойберг, чийто удар от бялата точка ебше спасен от Храдецки. Най-тежкото наказание във футбола беше отсъдено за нарушение в наказателното поле на Паулус Араюри.

Последва финален натиск на Дания, но домакините не успяха да достигнат до изравнително попадение.
Това е първи успех за финландците при гостуване на местния съперник от 1949 година насам.