Берое отново спечели битката за Стара Загора

OFFNews 04 август 2018 в 03:16 1186 0

Снимка beroe.bg

Берое взе за четвърти пореден път дербито на Стара Загора, след като победи с 2:0 Верея след голове в двубой от третия кръг на Първа лига.

Точни за гостите бяха Мартин Райнов и Мартин Камбуров. Халфът даде аванс на тима си още в 20-та минута, а в 65-та Камбуров довърши домакините с прекрасно изпълнение на свободен удар.

Победата беше първа за Берое в първенството за този сезон, след като в предишните два кръга тимът завърши 1:1 със Славия и с Лудогорец. Верея е 12-ти във временното класиране с 1 точка.

В другия двубой, който се игра по-рано Ботев Пловдив постигна втората си поредна победа за сезона след 2:0 у дома над Етър Велико Търново. Подобно на първата над Септември преди дни "канарчетата" стигнаха до трите точки след голове на Стивън Петков и Тодор Неделев.

Нападателят бе точен в 47-та минута, докато Неделев реализира от дузпа в 81-та. Малко преди това Иван Скерлев си изпроси втори жълт картон и напусна терена. Пловдивчани вече имат актив от 6 точки след първите два кръга, докато болярите записаха втората си загуба, но имат 3 точки.