Берое и Пирин не се победиха

OFFNews 14 април 2017 в 20:04 1952 0

Снимка beroe.bg

Отборите на Берое и Пирин завършиха 1:1 в двубой от 28-ия кръг на Първа лига в Стара Загора.

Домакините могат да съжаляват повече, тъй като бяха по-активният отбор, но стигнаха само до равенство и не успяха да свалят Пирин от първото място в група "Б" на втората шестица в плейофната фаза на първенството.

Берое започна по-активно двубоя и стигна до няколко добри възможности, но домакините умело се бранеха. Грешка в отбраната на Берое позволи на гостите да открият в 25-ата минута.

Станислав Костов изведе Димитър Благов сам срещу вратаря Душан Перниш, който бе преодолян от играча на гостите, а топката бе изчистена от бранителя Асен Георгиев, но прекалено късно, тъй като кълбото вече бе преминало с целия си обем голлинията.

Домакините успяха да изравнят преди почивката чрез Жуниор Мапуку, който получи топката в половината на гостите, преодоля последния останал в отбрана Стилиян Николов и останал сам срещу Макенджиев, бе безпогрешен, изравнявайки резултата – 1:1. Натискът на домакините през втората част не даде резултат и така двата тима си тръгнаха с по една точка.