България се прости с Мондиала

Ивайло Йолчев 10 юни 2017 в 09:18 6467 0

Снимка Спортал

Българският футбол се прости с поредното голямо първенство. Националите загубиха 1:2 гостуването на Беларус и ще пропуснат Мондиал 2018, освен ако не се случи невъзможното. Българите се сринаха до четвърто място в група "А". Швеция удари 2:1 Франция и ще е чудо, ако някой помръдне двата тима от първите две позиции, които дават право на класиране и бараж.

Нашите играха безобразно среща тотални анонимници в световния футбол. Беларус изгони всичките си големи звезди и пусна млади момчета от местни отбори или второразредни руски клубове.

Чорбаджийски направи глупава дузпа, от която домакините откриха резултата пред празния стадион. Той тушира Лаптев и съдията нямаше какво друго да даде. Сиваков, съотборник на нашия Благо Георгиев в руския Оренбург, откри резултата.

Савитски вкара уникален гол след почивката. Той се възползва от контра и копна топката над Николай Михайлов. Тя се удари в гредата и се оплете в мрежата за 2:0. Буквално в последните секунди Георги Костадинов намали резултата след центриране. Голът е слабо утешение.

Беларус имаше едва 2 попадения и две точки в 5 мача досега. Срещу България подобри от раз статистиката.

Нашите не са се класирали за първенство от Евро 2004 в Португалия. Оттогава Боби Михайлов взе властта, случайно или не, все гледаме важните турнири по телевизията.

БЕЛАРУС - БЪЛГАРИЯ 2:1

1:0 Сиваков (33-дузпа)
2:0 Савитски (80)
2:1 Костадинов (90)

БЕЛАРУС (3-5-2): Сергей Черник, Станислав Драгун, Сергей Матвейчик, Егор Филипенко, Дмитрий Алисейко, Серхей Политевич, Павел Савитски (82-Максим Скавиш), Михаил Сиваков, Иван Маевски (89-Михаил Гордейчук), Денис Лаптев (74-Артьом Биков), Сергей Баланович

БЪЛГАРИЯ (4-2-3-1): Николай Михайлов, Страхил Попов, Божидар Чорбаджийски, Васил Божиков, Петър Занев, Светослав Дяков, Георги Костадинов, Александър Тонев, Станислав Манолев (81-Георги Миланов), Ивелин Попов (62-Ивайло Чочев), Спас Делев (54-Андрей Гълъбинов)
ЖЪЛТИ КАРТОНИ: Чорбаджийски, Дяков
СТАДИОН: "Борисов Арена"