Аржентина стигна до сблъсък с Бразилия

OFFNews 29 юни 2019 в 01:00 3087 0

Отборът на Аржентина се класира на полуфиналите на Копа Америка, след като надви с 2:0 Венецуела.

Така Лионел Меси и компания си осигуриха среща с регионалния съперник Бразилия в спора за място на финала.

Любопитното е, че двубоят ще се изиграе на стадиона в Бело Оризонте, който стана сцена на най-тежкото фиаско в историята на “селесао” - загубата с 1:7 от Германия на Мондиал 2014.

Лошата новина за Бразилия е, че Аржентина набира скорост и самочувствие с напредването на турнира, след като стартира неубедително, но вече във втори мач поред записва победа с по 2:0 (преди това “гаучосите” надиграха Катар в последния си мач от групите).

Успехът над Венецуела донесоха Лаутаро Мартинес, който се разписа технично с пета в 10-ата минута и резервата Джовани Ло Селсо в 75-ата. Като цяло аржентинците доминираха в срещата, а веднъж гредата спаси Венецуела от попадение след удар на Лаутаро Мартинес.

През втората част и двата отбора имаха претенции за дузпа, но след консултация с ВАР реферът не посочи бялата точка.

Така Аржентина си отмъсти за загубата от Венецуела с 1:3 в контрола, играна в Мадрид през март и продължава да мечтае за голям трофей.