Рилски спортист спечели бронза в баскетбола

OFFNews 24 май 2017 в 22:30 1703 0

Снимка rilskibasket.com

Рилски спортист спечели бронзовите медали в Националната баскетболна лига. Отборът от Самоков победи Черно море Тича във Варна след много силна трета част с 94:62 и спечели серията с 2:0 победи.

В дебютния сезон на Людмил Хаджисотиров начело на клуба, самоковци бяха безапелационни срещу варненци в серията за третото място, която бе спечелена с 2-0 победи.

Черно море Тича допускаше много грешки, а гостите се възползваха максимално добре от това и още в края на втората част вече водеха с 10 точки при 41:31.

До края на двубоя Рилецо не оставиха никакви съмнения кой отбор заслужава бронзовите медали, доигравайки спокойно четвъртината и заслужено спечелиха мача с 94:62.

В същото време Лукойл Академик е само на крачка от поредна титла в Националната Баскетболна Лига, след като тази вечер "студентите" спечелиха домакинството си на Берое Стара Загора с 82:73 във втория мач от финалния плейоф и по този начин поведоха с 2:0 в серията.