Зърнопроизводители обмислят протести

05 February 2013 в 08:40 1307 0
2,4 млн. лева ДДС укрил търговец на зърно. Снимка: БГНЕС
2,4 млн. лева ДДС укрил търговец на зърно. Снимка: БГНЕС

Националната асоциация на зърнопроизводителите се събира на извънредно заседание, за да обсъди какви действия да предприеме заради неизплатените европейски субсидии за 2012 година.

Зърнопроизводителите ще решават дали да подновят протестите си.

Средствата трябваше да бъдат преведени от Министерството на земеделието на 31 януари. Плащането обаче ще се отложи и парите ще бъдат преведени на два транша през март и април. Става въпрос за над 900 млн. евро субсидии, които зърнопроизводителите трябваше да получат за обработката на земеделските площи.  

Следете новините ни в :
    Най-важното
    Всички новини
    X

    Карл Бушби - човекът, който 27 години върви към дома си и обиколи света пеша