Въвежда се забрана за движение на тежкотоварни автомобили над 20 тона в областите Пловдив и Русе, както и в областите около тях, съобщиха от пресцентъра на Агенция "Пътна инфраструктура".
Забраната е валидна още за областите Пазарджик, Смолян, Кърджали, Хасково, Стара Загора, Габрово, Ловеч и София, около Област Пловдив; Велико Търново, Търговище, Разград и Силистра, около Област Русе.
По време на действие на забраната, тежкотоварните автомобили над 20 тона да изчакват извън пътното платно, без да пречат на движението на определените паркинги.
Забраната не важи за моторни превозни средства, превозващи бързо развалящи се хранителни продукти на температурен режим и живи животни.
Следете новините ни в :

















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Лукойл, Алекперов и България: Завой към Русия?
След 4 години Хемус ще стигне до Велико Търново, обещават от АПИ
Баба Алино в София? ''Възраждане'' алармират за десетки хиляди кв. м. незаконно строителство във ''Връбница''
Донев оправда ръста на издръжката на МС с 8,5 млн. евро за съдебно дело, ПСА и чествания