

Опитът за продажба на БТК (Vivacom) се провали. Сделка няма да има, съобщи "Капитал Daily", позовавайки се на три независими източника.
Офертите бяха три - най-добрата беше на турската Turkcell. Останалите - на Корпоративна търговска банка (КТБ), участвала заедно с руската банка ВТБ, и на исландския милиардер Тор Бьорголфсон са били твърде слаби. Според източниците няма и теоретична възможност последните две оферти да бъдат приети.
Според източниците на "Капитал Daily" Turkcell не е купила БТК, защото поискала твърде голяма сума от цената - между 100 и 200 милиона евро, да остане блокирана до изясняване на претенциите на държавата към предишните собственици на компанията. Държавата води три дела заради неизпълнени клаузи в приватизационния договор.
Едва ли до година-година и половина ще има нов опит за продажба на Българската телекомуникационна компания.
Решението на кредиторите е било взето в петък. Засега няма официално потвърждение за него.
Следете новините ни в :




























Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Котаракът Мишу, изчезнал на летището в Брюксел, бе върнат невредим на стопаните си след 17 дни
Проданов обиди Теменужка Петкова: Това, че сте си глътнали корема за моментна снимка, не Ви прави модел!
Нетаняху отхвърли споразумението на Съвета за мир, Израел няма да се изтегли от Газа
Правителството дава още 6 млн. евро на НС за изгубено дело