Посланикът на Сирия Салах Сукар напусна България на 1 юни вечерта, след като Министерството на външните работи поиска това в нота.
Причината бе убийството на поне 108 души, близо 50 от които деца, в град Хула.
Кръвопролитието бе осъдено от международната общност. Великобритания, Италия, Австралия, Германия, Испания и Турция също уведомиха посланиците на Сирия, че трябва да напуснат.
Сирийският посланик беше изпратен от България с развети знамена и колона от автомобили на свои привърженици. Свеобразният конвой беше охраняван от полиция заради очаквани сблъсъци с противници на президента на Сирия Башар Асад, съобщи БНТ. До такива обаче не се стигна.
Следете новините ни в :



















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
След скандала с ордена 'Бял орел' Зеленски няма да отиде на конференцията за възстановяване на Украйна в Гданск
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни