Министерският съвет отпусна пари за лечението на 59-годишния Васил Дончев от извънбюджетната сметка с върнатите бонуси на министри и политически кабинети. За лечението държавата ще преведе 25 186 лева, реши днес правителството на редовното си заседание.
Средствата ще бъдат използвани за покриване на разходите за медицински изделия за лечението на мъжа в клиниката по неврохирургия на болница „Свети Иван Рилски” в София, където той е опериран.
Процедурите попадат в списъка на дейностите, финансирани от Здравната каса (НЗОК), но до края на 2012 г. медицинските изделия се заплащаха от лекувания. От тази година те вече се заплащат от касата.
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец