Половината кучкари изхвърлят котилото на улицата

Александра Маркарян 03 December 2012 в 10:03 2583 4
Половината кучкари изхвърлят котилото на улицата

Половината собственици на кучета изхвърлят малките кученца на домашните си любимци на улицата.

Това сочат резултати от проучване, цитирано от Стела Райчева от неправителствената организация „Animal Rescue”. Проучването е направено от "Галъп Интернешънъл".

Общо 34% от хората у нас отглеждат куче или котка, 1/3 от тях имат и куче, и котка.

17% от кучетата са отглеждани в домашни условия, 83% - на двора.

По-често стопаните на кучета, гледани у дома, са млади и с добри финансови възможности и обратното - кучетата, гледани на двора, са собственост на по-бедни и по-възрастни хора.

От общо 2.4 млн. домашни кучета около 1 милион са женските. Половината от котилото им - около 500 000 кученца, се изхвърлят на улицата, каза Райчева.

По цитираните от нея данни, само 17% от домашните кучета, предимно в градовете, са кастрирани.

Следете новините ни в :
    Най-важното
    Всички новини
    X

    Все повече руснаци напускат Крим. Фронтова линия с Камен Невенкин 24.06.2026