Победа за Надал въпреки силната игра на Григор Димитров

Елица Мартинова 19 април 2013 в 17:13 2426 4

Григор Здравков, Снимка: БГНЕС

Въпреки изключителната си игра срещу Рафаел Надал българската надежда в тениса Григор Димитров загуби от Краля на клея в четвъртфинала на турнира в Монте Карло.

Българинът не отстъпваше на опонента си през целия мач, което личи и от резултата 2:6, 6:2, 6:4.

Въпреки надмощието на Надал в първия сет, Григор не падна духом и успя да надвие легендата на тениса във втория сет.

Болките в ръката, които Димитров изпитваше през целия мач, не попречиха на стабилната му игра и в третия сет. Въпреки това Надал успя да пробие родния талант в деветия гейм и в крайна сметка триумфира.

С победата над Димитров Надал се класира за следващия етап на състезанието. На полуфиналите Краля на клея ще играе срещу Джо-Вилфрид Цонга.

Това е втората загуба на Григор Димитров от Рафаел Надал. Първата среща на двамата бе през 2009 г., когато родната тенис надежда бе едва на 17 г. Тогава Надал надви Димитров с 5:7, 6:3, 2:6.