Парите от "Горубсо-Мадан" да се дадат за заплати на работниците в OЦК-Кърджали, поискаха от КНСБ. "Горубсо-Мадан" изплати 4 млн. лв., които дължеше на оловно-цинковия комбинат. Директорката на ОЦК-Кърджали Славея Стоянова обаче се е съгласила тези пари да бъдат дадени на други от кредиторите - Първа инвестиционна банка.
Затова от КНСБ искат парите да бъдат разпределени за заплати към работниците от оловно-цинковия комбинат и за въвеждането на завода в експлоатация. "ОЦК-Кърджали" не е плащало на служителите си от края на миналата година. Въпреки многобройните протести и досега работниците там не са получили заплати. Ако няма промяна, те ще възобновят протестите си след Великден.
Следете новините ни в :




















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
След скандала с ордена 'Бял орел' Зеленски няма да отиде на конференцията за възстановяване на Украйна в Гданск
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни