От 18 февруари започват изплащанията на субсидиите за зърнопоризводителите.
Над 80 000 души в бранша разчитат на средствата от тези субсидии, чиято обща стойност е близо 1 млрд. лева.
От Министерството на земеделието и храните обещават, че парите ще бъдат преведени по сметките на хората до сряда.
Субсидиите трябваше да бъдат изплатени до януари, но от МЗХ се забавиха.
В началото на февруари зърнопроизводителите обявиха, че парите не им бъдат изплатени в най-кратък срок, ще се вдигнат на масови протести.
Производителите дори заплашиха, че са готови да пристигнат в столицата с тежка техника.
Следете новините ни в :

















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец