Холандия глоби българска фирма с 600 000 евро

23 April 2013 в 18:46 4799 0
mushrooms
mushrooms

Социалното министерство на Холандия глоби българска фирма за подбор на персонал с 600 000 евро заради грубо нарушаване на холандското законодателство, съобщи Dutch News.

Глобена е и холандската компания, занимаваща се с отглеждане на гъби - партньор на българската фирма, с 2.4 милиона евро.

Причината е, че 78 българи работели за компанията в Холандия без необходимите разрешителни.

Всички били наети чрез българската агенция.

Името ù все още не се съобщава.

 По-рано тази година социалното министерство получи нареждане да засили своите проверки, след като телевизионно предаване разкри случаи на експлоатация на работещи във ферми за гъби.

    Най-важното
    Всички новини
    За писането на коментар е необходима регистрация.
    Моля, регистрирайте се от TУК!
    Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!

    Няма коментари към тази новина !

     
    X

    Политическата криза ни направи по-богати, причините са две