Две нови трансплантации през изминалата нощ

OFFNews 08 September 2013 в 11:45 2660 2
Операция
Операция

Две нови трансплантации бяха извършени през изминалата нощ в правителствена болница „Лозенец“, съобщи bTV.

Операциите са за присаждане на бъбрек на две жени. Трансплантациите са приключили около 4 часа след полунощ.

Състоянието на двете жени – на 31 и на 50 години, е стаболно. Те са под постоянно лекарско наблюдение.

Донор на двата бъбрека е 42-годишната жена то Сливен, чиито органи бяха дарени със съгласието на близките й вчера.

Вчера беше осъществена трансплантация на черния дроб на жената. Благодарение на това беше спасен животът на 54-годишен мъж от София.

Операцията беше извършена във Военномедицинска академия в София. Мъжът е в добро състояние, все още се намира в реанимацията на болницата. 

Следете новините ни в :
    Най-важното
    Всички новини
    X

    Болниците не трябва да печелят от това, че лекуват късно, казва служебният министър Михаил Околийски