Депутатите ще дебатират по проекта за решение за гласуване на недоверие на правителството на Пламен Орешарски.
Искането беше внесено от ГЕРБ на 19 септември и е за провала на правителството в областта на инвестиционното проектиране. Първоначално депутатите от опозицията имаха намерение да внесат вот на недоверие за цялостната политика към кабинета. След критиките, че така ще блокират възможността през следващите 6 месеца да искат нов вот на недоверие, от ГЕРБ решиха да внасят вотове на недоверие по сектори.
Според правилника на Народното събрание разискванията по проекта за решение за гласуване на вот на недоверие започват не по-рано от 3 дни и не по-късно от 7 дни от постъпването на предложението. По време на разискванията не могат да бъдат правени промени и допълнения в текста на проекта за решение. Гласуването на проекта за решение се провежда не по-рано от 24 часа след приключване на разискванията. Проектът за решение се смята за приет, когато за него са гласували повече от половината от всички народни представители.
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
25.09 2013 в 08:57
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
25.09 2013 в 08:54
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
Кметът на София заведе дело за 20 000 евро срещу депутата Станислав Анастасов
Цигарите поскъпват от август
Шофьорът, убил двете деца на Тракия, имал 20 нарушения и още инциденти на пътя
ДБ иска бюджетът да бъде оттеглен и преработен
Демерджиев призова стопаните на пътя да се събудят. Иначе ще сезира прокуратурата за престъпно бездействие
Украйна ще нанася превантивни удари по обекти, които Русия използва за военни цели, заяви Зеленски