Ремонтът на площада около паметника на Патриарх Евтимий в София ще приключи до дни.
Мястото около паметника на Попа ще бъде изцяло в нов вид до средата на октомври, обещаха от Столичната община.
За ремонта Столичната община е изразходила близо 214 000 лева.
В момента се извършва ремонт на площадното пространство около паметника и градинката до сградата на Нотариата.
Настилките ще бъдат изцяло подновени и заменени с гранитни плочи в два цвята.
Пространството около паметника ще бъде озеленено, а по средата ще се монтира нова чешма от гранитни масиви.
За чакащите на централното място за срещи общината е предвидила двустранно разположени пейки от масивни гранитни елементи.
Цялото реновирано пространство ще се осветява с 5 нови осветителни тела и художествено осветяване на паметника и на декоративната растителност.
Предвиждат се рампи за детски колички и хора с увреждания.
От понеделник започва и монтирането на фенерите в Борисовата градина, което трябва да завърши до края на ноември.
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
03.10 2012 в 23:02
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
03.10 2012 в 22:39
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
След скандала с ордена 'Бял орел' Зеленски няма да отиде на конференцията за възстановяване на Украйна в Гданск
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Увеличават пенсията за старост, вдигат се и други
Андрей Гюров: ЦИК се опита да повтори Костинбродската афера