Унгария ще строи нова ограда по границата със Сърбия, зад вече съществуващата, заради риска от наплив на мигранти, съобщи Асошиейтед прес, цитирана от БТА.
Унгарското правителство посочи, че строежът на оградата трябва да започне през пролетта.
По думите на шефa на канцеларията на премиера Виктор Орбан Янош Лазар за строежа на съоръжението и транзитните зони са предвидени около 38 милиарда форинта (130,7 млн. долара).
Строителните работи ще започнат веднага щом атмосферните условия позволят това, обясни той.
Кандидатите за убежище ще трябва да пребивават в тези транзитни зони, докато властите разгледат заявленията им.
В същото време международната правозащитна организация "Амнести интернешънъл" обяви, че унгарското правителство "демонизира" кандидатите за убежище.
Още по темата
Хванаха трафиканти с 50 кг хероин, прехвърлили дрогата през граничната ограда
Тупаме се в гърдите и правим фотосесии по една ограда. Твърдим, че има граница, а такава няма
Сърбия вдига ограда на границата с България
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец
Осъдиха бившата първа дама на Южна Корея на 7 г. затвор, приемала скъпи подаръци
ВСУ удари завод Азот в Новомосковск