Стара техника за лъчетерапия бави лечението на стотици онкоболни пациенти.
За това сигнализираха пациенти, съобщи Нова телевизия.
Когато лечението на пациенти зависи от един апарат, който не работи, а все още не са дошли парите за нов, на пациентите им остава да звънят всеки ден и да питат кога да дойдат. А понякога, дори и да работи, се е случвало да откаже по време на процедура. В петък направо сложиха табела, че апаратът не работи, разказва пациентка в Онкологията в София.
Тя обяснява, че е ходила на лъчетерапия в продължение на 7 дни, като през това време апаратът с е е повредил няколко пъти.
Линейният ускорител вече е ремонтиран и е направен график, за да се навакса лечението на хората.
Не е животозастрашаващо, но не е хубаво да се отлага. Търси се решение и ако няма такова, пренасочват се хората към други места, коментира зам.-министърът на здравеопазването Бойко Пенков.
От здравното министерство обясняват, че се работи за закупуването на нова техника, а ремонтът на старата струва по 200-300 лева на апарат.
Новите апарати трябва би трябвало да започнат да работят до април-май, обясни Пенков.




















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
След скандала с ордена 'Бял орел' Зеленски няма да отиде на конференцията за възстановяване на Украйна в Гданск
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни