OffNews.bg

Александра Начева се класира за финала на европейското за девойки

Младата ни надежда Александра Начева се класира безпроблемно за финала на троен скок на европейското първенство по лека атлетика за юноши и девойки под 20 години в шведския град Бурос, пише "bgathletic".

Българката се приземи на 13.76 м (-1.1. м/сек) още в първия си скок в сектора. Постижението е 66 см над квалификационната норма. Начева пристигна в Швеция като световна шампионка за девойки и водач на ранглистата за възрастта за сезона в Европа.

Другата българка в дисциплината Ариана Кузманова не не успя да регистрира успешен опит и остана извън класирането. Финалът е в събота вечерта.

Начева е лидер преди финала в събота, като втора след квалификацията днес е подгласничката на Алекс в европейската ранглиста Спиридула Кариди (Гър) – 13.63 м (-1.5 м/сек).

Веселин Живков пък отпадна в сериите на 100 м при юношите, след като финишира за 11.31 сек. Полуфиналистът с най-слабо време е Конър Мъри (Ирл) – 11.00 сек. Най-бърз след сериите е Джермая Азу (Вбр) – 10.56 сек.