Ивет Лалова се класира за полуфиналите в Лондон

OFFNews 05 август 2017 в 14:25 5042 0

Топспринтьорката ни Ивет Лалова се класира за полуфиналите в бягането на 100 метра на Световното първенство по лека атлетика в Лондон.

Българката се класира трета в третата серия с време 11:31 секунди. Пред нея са само американката Тори Боуи с 11:05 и представителката на Нигерия Блесинг Окагбаре-Иготегунур с 11:22. Полуфиналите и финалите в тази дисциплина са утре.

За съжаление, другата ни представителка днес Габриела Петрова не успя да се класира за финалите в дисциплината троен скок.

Европейската вицешампионка от Прага 2015 не покри нужния норматив в квалификациите - 14.20 метра, а резултатът й не я нареди сред дванадесете най-добри, които продължиха към битката за медалите.

В първия си опит Петрова скочи 13.66 метра, при втория подобри представянето си за 13.90 метра, но при третия скочи по-малко - 13.62 метра. Българката остана на седемнадесето място, а именно 17 сантиметра я разделиха от класиране за финала.

Именно с резултат от 14.07 метра място във финала намериха последните две най-добре представили се атлетки - Неле Екхарт (Германия) и Ана Пелетейро (Испания).

Олга Рипакова от Казахстан постигна най-добрият резултат с 14.57 метра, следвана от Юлимар Рохас (Венецуела) с 14.52 и Сусана Коста (Португалия) с 14.35 метра.