Вицепремиерът и министър на здравеопазването Илко Семерджиев подписа днес заповед за създаването на Национален координационен съвет за контрол и управление на увеличаващата се заболяемост от морбили, съобщи пресцентъра на Министерство на здравеопазването.
Съветът ще анализира епидемичната обстановка в страната по отношение на морбили, ще предлага мерки за ограничаване разпространението на заболяването, както и ще обсъжда и оценява етапното изпълнение на мерките.
На Съвета се възлага да изготвя и представя на министъра на здравеопазването актуална информация за епидемичната обстановка.
Председател на Националния координационен съвет е заместник-министърът на здравеопазването д-р Галин Каменов, а негов секретар – Главният държавен здравен инспектор д-р Ангел Кунчев.




















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Кметът на София заведе дело за 20 000 евро срещу депутата Станислав Анастасов
Цигарите поскъпват от август
Шофьорът, убил двете деца на Тракия, имал 20 нарушения и още инциденти на пътя
ДБ иска бюджетът да бъде оттеглен и преработен