Живеещите в пловдивския квартал Столипиново обвиниха липсата на чиста вода и мръсотията по улиците за болестта морбили (дребна шарка), съобщава bTV.
Към момента две са децата, настанени в инфекциозна болница. Според тях липсата на питейна вода и мръсотията по улиците може да доведе до по-голямо разпространение на болестта.
Общинският съветник Айли Мурад помоли институциите да им помогнат като изчистят улиците и оправят водата. По думите му из гетото се разпространява и хепатит.
Ромите твърдят, че децата им са ваксинирани. Някои нямали имунизация от... безпаричие. Ваксината обаче е безплатна.
Последната епидемия от дребна шарка е била преди 7 години като заболелите са били 95% от ромските махали.
Следете новините ни в :




















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
18424
7
21.03 2017 в 14:02
20355
6
21.03 2017 в 12:19
Хехе била им виновна мръсотията :)
нещо като на моряк морето
на астронафт космоса :)
15372
5
21.03 2017 в 10:28
83938
4
21.03 2017 в 10:26
Научно доказан факт.
22008
3
21.03 2017 в 09:52
48260
2
21.03 2017 в 09:52
Инак оправия няма.
Доказано е че този "етнос" не може да бъде култивиран с демократичени методи.
Само "Labor omnia vicit" и "Удри Жеко" оправя тези социални пиявици.
18416
1
21.03 2017 в 09:20
След скандала с ордена 'Бял орел' Зеленски няма да отиде на конференцията за възстановяване на Украйна в Гданск
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Увеличават пенсията за старост, вдигат се и други