Волейболистите ни с първа победа в Лигата на нациите

OFFNews 29 май 2021 в 19:58 1808 0

Мъжкият национален отбор ликува с първа победа във Волейболната лига на нациите. „Лъвовете“ надиграха Австралия с 3:0 (25:21, 25:20, 25:20 ) във втория си мач от първия уикенд на балона в Римини. На старта нашите паднаха от Франция.

Селекционерът Силвано Пранди започна със следния състав: Георги Сеганов, Цветан Соколов, Мартин Атанасов, Аспарух Аспарухов, Алекс Грозданов, Николай Къртев, либеро Владислав Иванов (Стефан Чавдаров, Денис Карягин).

Волейболистите ни показаха стабилност в посрещане и агресивен сервис, който се превърна в главно оръжие. Основната разлика в първия гейм дойде именно след отлични изпълнения от крайната линия на Алекс Грозданов, след които тимът ни поведе с 10:5 и продължи да диктува играта. Нова серия от сервис отново на Грозданов доведе до увеличавене на разликата на 20:12.

Единствено няколко непредизвикани грешки позволиха на Австралия да направи повече точки и да се стигне до 20:24. В крайна сметка България спечели гейма след грешка от сервис на съперника.

Във втората част националите ни отново имаха водеща роля, като поведоха с 8:5 след успешни действия на блокада. Сервисът ни продължи да работи, а „лъвовете“ поведоха с 15:11. До края разликата се запази и България взе и втория гейм след отлична атака на Цветан Соколов.

Тимът ни запази концентрация и в третата част, отново доминираше изцяло. Така Силвано Пранди да даде шанс на повече играчи. На полето се появиха централният блокировач Стефан Чавдаров, а в средата и младият посрещач Денис Карягин. Националите взеха първоначална преднина, поддържаха я докрай и завършиха безпроблемно гейма за чиста победа с 3:0.

Най-резултатен бе Мартин Атанасов с 13 точки (2 блокади, 1 ас), капитанът Цветан Соколов добави 12 точки (2 аса). Алекс Грозданов приключи с 9 точки (5 блокади). За Австралия Люк Смит завърши с 9 точки.

В последната си среща от първия уикенд (30 май) волейболистите ни се изправят срещу Германия от 14 ч.