Подстанция от електрическата мрежа на Русия в град Шебекино Белгородска област е била изведена от строя след като е била подложена на артилерийски обстрел, съобщи губернаторът на областта Вячеслав Гладков.
Гладков обвини за обстрела Въоръжените сили на Украйна и каза, че снаряди са повредили трансформатор в подстанцията. Заради инцидента без ток са останали над 2000 души, няма и вода. Жертви и пострадали също няма. РИА Новости също твърди, че атаката срещу подстанцията е извършена от ВСУ.
На мястото на инцидента са пристигнали заместникът на Гладков Константин Полежаев, ръководителят на окръга Владимир Жданов, екипи на Министерството на извънредните ситуации, полицията и други оперативни служби.
Местните телеграм канали съобщават, че в района заради липса на захранване за водните помпи няма и вода. Властите обещават да пуснат тока до 2-3 часа.
Вячеслав Гладков съобщи също, че ВСУ са атакували и други части на Белгородска област, в частност - неизползвани цистерни на бивша селскостопанска кооперация.


























Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
-2489
11
12.10 2022 в 15:52
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
2985
10
12.10 2022 в 08:08
-2489
9
12.10 2022 в 07:48
4764
8
11.10 2022 в 23:20
Но, без убити хора, за разлика от руските обстрели
2878
7
11.10 2022 в 21:25
Еврото, ти нали се беше мъчил да учиш френски 15 години като пубертет, кажи сега тази поговорка важи ли за специална операция или не.
2760
6
11.10 2022 в 21:09
2760
5
11.10 2022 в 21:08
2985
4
11.10 2022 в 20:55
4046
3
11.10 2022 в 19:34
13325
2
11.10 2022 в 19:21
Ивелин Михайлов обяви края на Исторически парк
Ивелин Михайлов обяви края на Исторически парк
В ПП не знаели, че се формира ИК за издигане на Гюров за президент
Откриха мъртва обявената за издирване туристка в Пирин
Ивелин Михайлов обяви края на Исторически парк