Quantcast

Всички тимове, класирали се за 1/16 финал в Лига Европа

OFFNews Последна промяна на 11 декември 2015 в 15:13 1820 0

След изиграването на последните мачове от груповата фаза на Лига Европа станаха ясни и последните отбори, които ще продължат участието си в турнира догодина.

Първите два отбора от всяка група ще участват в елиминациите на втория по сила европейски турнир, а към тях се присъединяват и осем отбора, завършила на трето място в групите си в Шампионската лига.

Жребият за 1/16-финалната фаза на Лига Европа е в понеделник в централата на УЕФА в Нион, Швейцария.

В първа урна ще са тимовете, класирали се на първо място, както и четирите отбора, идващи от Шампионската лига, с по-висок коефициент. Във втора урна ще са тимовете, завършили на втора позиция в своите групи, както и четирите отбора с по-нисък коефициент, идващи от Шампионската лига.

С най-много представители в елиминациите с по четири отбора са Германия и Испания. Англия, Италия и Португалия ще имат по три отбора, а с по два представителя са Франция, Русия, Турция и Швейцария. 7 държави продължават с по един участник в Лига Европа и това са Дания, Белгия, Чехия, Гърция, Украйна, Австрия и Норвегия.

Всички тимове, осигурили си място на 1/16-финалите на Лига Европа:

Германия - Шалке, Байер Леверкузен, Борусия Дортмунд, Аугсбург
Испания - Атлетик Билбао, Виляреал, Севиля, Валенсия
Англия - Ливърпул, Тотнъм, Манчестър Юнайтед
Италия - Наполи, Лацио, Фиорентина
Португалия - Брага, Спортинг Лисабон, Порто
Франция - Марсилия, Сент Етиен
Русия - Краснодар, Локомотив Москва
Турция - Галатасарай, Фенербахче
Швейцария - Базел, Сион
Дания - Мидтиланд
Белгия - Андерлехт
Чехия - Спарта Прага
Гърция - Олимпиакос
Украйна - Шахтьор Донецк
Австрия - Рапид Виена
Норвегия - Молде

Разпределение на урните:

Първа урна:
Победители в групите: Молде, Ливърпул, Краснодар, Наполи, Рапид Виена, Брага, Лацио, Локомотив Москва, Базел, Тотнъм, Шалке, Атлетик Билбао
Отбори, идващи от Шампионската лига: Порто, Олимпиакос, Манчестър Юнайтед, Байер Леверкузен

Втора урна:
Подгласници в групите: Фенербахче, Сион, Борусия Дортмунд, Мидтиланд, Виляреал, Олимпик Марсилия, Сент Етиен, Спортинг Лисабон, Фиорентина, Андерлехт, Спарта Прага, Аугсбург
Отбори, идващи от Шампионската лига: Севиля, Валенсия, Галатасарай, Шахтьор Донецк

Мачовете ще се играят на 18 и 25 февруари.

За писането на коментар е необходима регистрация.
Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!

Няма коментари към тази новина !