Трудни победи за лидерите в Италия

Васил Георгиев 08 януари 2012 в 18:17 1371 0

Златан Ибрахимович
Лидерите в Серия "А" Милан и Ювентус постигнаха трудни победи като гости в XVII кръг на футболния шампионат на Италия, с който първенството бе подновено след Коледните празници. Шампионът Милан се наложи като гост на Аталанта с 2:0. Златан Ибрахимович откри резултата в 22-ата минута от дузпа. За шведа това бе 12-о попадение за сезона. Домакините се държаха в мача почти до неговия край, като изпуснаха възможности за гол. В 82-ата минута Кевин-Принс Боатенг оформи крайното 2:0 за Милан с четвъртия си гол за сезона. За Милан това бе трета поредна победа и 11-а за сезона. Тимът на Аталанта пък регистрира третата си загуба за сезона. На стадион "Виа дел Маре" гостуващият Ювентус имаше доста проблеми срещу опашкаря Лече. "Старата госпожа" се измъкна с 1:0. Единственото попадение в мача бе на Александро Матри. Той се появи на терена в 23-ата минута на мястото на Фабио Куалярела, и се разписа само четири минути по-късно. Матри се очертава като основен голмайстор на Ювентус, като има вече 7 гола на сметката си. Италия, Серия "А", XVII кръг Сиена - Лацио 4:0 Интер - Парма 5:0 Удинезе - Чезена 4:1 Рома - Киево 2:0 Новара - Фиорентина 0:3 Лече - Ювентус 0:1 Каляри - Дженоа 3:0 Болоня - Катаня 2:0 Аталанта - Милан 0:2 От 21,45 часа Палермо - Наполи Класиране 1.Милан    37 точки 2.Ювентус    37 т. 3.Удинезе    35 т. 4.Лацио    30 т. 5.Интер    29 т.