Ексклузивно Със сълзи: Свалиха Росен Желязков от председателското място в предпоследния ден на 49-ото НС

Три минути не стигнаха на Чехия за изненада срещу Испания

OFFNews 13 юни 2016 в 18:08 3194 0

С късен гол на Жерар Пике Испания започна с победа защитата на европейската си титла.

Воденият от Висенте дел Боске тим се наложи над Чехия с 1:0 в мач от група D на Евро 2016, който се игра на стадиона в Тулуза. Испанците доминираха през целия мач, но трудно стигаха до чисти голови положения пред вратата на Чех. Единственото попадение в срещата вкара Жерар Пике три минути преди края на редовното време.

Лошо изчистена топка стигна до Андрес Иниеста и той центрира към съотборника си в Барселона Пике, който с глава отбеляза решаващия гол. В последната минута и Де Хеа имаше важна намеса, с която запази преднината на своите. Чехите рядко минаваха центъра, но имаха шанс за гол, който Сеск Фабрегас предотврати на голлинията.

Испания е с 3 точки и дели първото място в групата с отбора на Хърватия, който вчера победи Турция също с 1:0.

Следващите мачове в групата са Испания – Турция и Чехия - Хърватия.

Испания: Де Хеа; Хуанфран, Пике, Рамос, Алба; Сеск, Бускетс, Иниеста; Силва, Мората, Нолито
Треньор: Висенте дел Боске

Чехия: Чех; Кадерабек, Сивок, Хубник, Лимберски; Дарида, Плашил; Гебре Селасие, Росицки, Крейчи, Нецид
Треньор: Павел Върба

Съдия: Шимон Марчиняк (Полша)