Габриела и Стефани Стоеви се класираха за финала на двойки на турнира по бадминтон в Кардиф (Уелс).
Българките, които са водачки в схемата, победиха на полуфиналите четвъртите поставени англичанки Софи Браун и Кейт Робертшоу с 21:15, 21:12.
В спор за златните медали сестри Стоеви ще играят срещу победителките от срещата между Мари Батомен и Емили Лефел (Франция) и Хедър Олвър и Лорън Смит (Англия).
На сингъл Петя Неделчева, четвърта поставена, остана с бронзов медал, след като на полуфиналите загуби от датчанката Анна Теа Мадсен с 16:21, 15:21.
През юни тази година Габриела и Стефани Стоеви донесоха единствения златен медал за България от първите в историята Европейски игри (Баку, Азербайджан), триумфирайки в надпреварата на двойки в турнира по бадминтон.


















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
28.11 2015 в 19:09
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
Ето защо подлез до Борисовата градина бе боядисан в зелено
Дара се отказа да пее на фестивал с проруски изпълнители
Две български фирми са мамили с фалшиво немско масло 'Deutsche Markenbutter'
Русия обмисля пълна забрана на износа на дизел
Мицкоски обвини България, че е застрашила сигурността на семейството му