Роджър Федерер с рекордна титла в Дубай

Любомир Тодоров 03 март 2012 в 18:55 1529 0

Роджър Федерер
Вторият в схемата на тенис турнира в Дубай, ОАЕ, който е на твърди кортове и от категория „АТР 500”, Роджър Федерер спечели за рекордния пети път титлата. На финала швейцарецът надигра третия поставен Анди Мъри от Великобритания със 7:5, 6:4 за един час и 35 минути игра. В първата част всеки печелеше подаването си в първите десет гейма. Но в 11-ия Федерер поведе с 40:0 при сервис на Мъри. Шотландецът изравни, но по-късно капитулира при петата възможност за съперника. После швейцарецът дръпна с 40:15 и затвори частта при първата възможност. Роджър успя да пробие за 2:1 гейма и после да затвърди. После обаче Анди успя да го върна за 3:3. В следващия гейм Федерер стигна пак до точка за пробив, но изкара форхенда си в аут. На рекордьорът по титли продължи да постоянства и в деветия гейм поведе с 40:0 при подаване на Мъри, след което реализира втората възможност след удар на съперника в мрежата. След това при 5:4 Роджър Федерер вече сервираше за титлата. Той стигна до шампионска точка, но отчаяната защита на шотландеца му помогна да я отрази. При втората такава обаче, бившият номер едно приключи с форхенд уинър по диагонала. Федерер спечели пета титла в Дубай след успехите през 2003, 2004, 2005 и 2007 година. Общо в кариерата купите му вече са 72 в 102 изиграни финала. Той си тръгва с 500 точки за световната ранглиста и 409 170 долара. За Анди Мъри останаха 300 точки и чек за 184 470 долара.